| Bag Width | 12 in |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Closure | Zip |
| Bag Height | 18.5 in |
| Color | Black |
| Bag Depth | 6 in |
| MPN | EDBK25-BLK-02 |
| Gender | Unisex Adult |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Brand | Nomatic |
| Type | Backpacks |
| Model | Nomatic Every Day Backpack |
| Style | Backpack |
| Features | Adjustable Straps, Anti-Theft, Backpack Straps, Carry On, Clothing Compartment, Expandable, Laptop Compartment, Lightweight, RFID Blocking, Shoe Compartment, Soft Case, Tablet Compartment, TSA Approved, Upright, Waist Belt, Water Bottle Pocket, Water Resistant |
| Unit Quantity | 1 |
| Handmade | No |
| Country of Origin | Philippines |
| Product Line | Nomatic every day back pack |
| UPC | 854203007041 |
Check the listing for details. Nomatic Backpack 20L Great Condition, Expand to 24L, Laptop Sleeve RFID Safe. Color: Black, Condition: Pre-owned, Made in Philippines. Listed at 129.99 USD. 🔒Safe Storage : Protect your valuables wherever you go.