| Brand | YIYIBYUS |
|---|---|
| Garden Tool Accessory Type | Tree Climbing Gear |
| Material | Steel |
| Product Weight (lb) | 7.2 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Product Depth (in) | 1.96 in |
| Product Height (in) | 14.17 in |
| Product Width (in) | 4.13 in |
| UPC | 313055831865 |
Check the listing for details. Non-Slip Climbing Tree Spikes Tree Climbing Tool Tree Climbing Spikes. Condition: New. Listed at 76.59 USD. Are you still using traditional, unstable, and laborious tree-climbing nails?. Are you looking forward to a safe, comfortable, and labor-saving tree climbing nail?. Then you don't want to miss this upgraded tree climbing nail.