| color | Black |
|---|---|
| Brand | OTMIW |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Coffee Grounds Knock Box |
| Features | Coffee Grinder, Espresso Maker, Tea Maker |
| Item Height | 162mm |
| Item Width | 170mm |
| Item Weight | 185g |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Compatible Brand | For Most |
| Suitable For | Coffee Grinder, Espresso Maker, Tea Maker |
| Number in Pack | 1 |
| Finish | Painted |
| Capacity | 60.8oz/1800ML |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Non-Slip Espresso Grounds Container Coffee Knock Box Waste Bin Coffee Tools USA. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 39.70 USD. [Feature]: The design is very sleek but affective.There are no sharp corners,the top of and the base of knock box is cover with rubber ring,also the knock bar. It cleans up to a like-new condition. [Material]: Made of high quality stainless steel.