| Shape | Rectangle |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Material Type Free | Pfoa Free, Ptfe Free, Bpa Free |
| Included Components | Waffle Iron |
| Color | Black |
| Wattage | 7.5e+2 |
| Material | Metal |
| Number Of Settings | 1 |
| Item Depth | 8.3 in |
| Product Dimensions | 8.3"d X 8.3"w X 3"h |
| Brand | Unbranded |
| Type | Mini Waffle Maker |
| Capacity | More Than 4 |
| Voltage | 120 V |
| Model | Waffle Maker |
| Style | Waffle Stick Maker |
| Features | Non-Stick, Easy to Store, Heats Up Fast, Cooks in 2-4 Minutes |
| Unit Quantity | 1.67 kg |
| Components Included | Waffle Iron |
| Power | 750 W |
| Item Weight | 3.68 lbs |
| Special Feature | Non Stick Coating |
Check the listing for details. Non-Stick Waffle Stick Maker – Create Delicious Breakfast Treats Effortlessly. Color: Black, Condition: New. Listed at 66.99 USD. Create Delicious Breakfast Treats Effortlessly! Effortlessly create delicious waffle sticks that are perfect for breakfast or snacking. Transform your breakfast routine with the Non-Stick Waffle Stick Maker.