| Material | Aluminum |
|---|---|
| Item Length | 9.75 in |
| Item Depth | 2.75 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Loaf Pan |
| Unit Type | lb |
| Capacity | 1.5 lb |
| Features | Non-Stick |
| Surface Coating | Non-Stick |
| Item Width | 6.00 in |
| Item Weight | Less than 2 lbs |
Check the listing for details. Nonstick Aluminum Loaf Pan Baking Bread Easy Release Durable 1.5lb Capacity New. Condition: New. Listed at 24.98 USD. A necessity for any serious baker's kitchen, this Nonstick Naturals® Loaf Pan provides the ultimate in bread-baking perfection. Extra Large Heavy Duty Nonstick Loaf Pan Aluminized Steel Baking Bread Cakes New.