| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Features | Nonstick |
| Care and maint | Dishwasher safe |
| Size | 11" |
| Shape | Square |
| Weight | 1.85 lb |
| Griddle & grill pan type | Griddles |
| Assembled product height | 3.03 in |
| Color category | Gray |
| State chemical disclosure | This product contains Stainless Steel (Chromium Total, Chromium C |
Check the listing for details. Nonstick Cookware, Griddle, 11 Inch, Grey. Condition: New. Listed at 25.97 USD. Pro-Glide non-stick interior ensures easy food release and enables healthy cooking. Thermo-Spot heat indicator shows when T-fal pots and pans are perfectly preheated to start cooking, and the even heat base allows for no hot spots.