| * Feature * | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
|---|---|
| Feature 1 | Easy installation,Convenient Use,Easy Operation |
| Brand | Unbranded |
| Type | Waffle Maker |
| Color | Silver |
| Power | 1500 W |
| Timer | 0~5 mins |
| Temp | 50~300℃ |
| Mould Coating | Teflon |
| Mould Material | Cast aluminum |
| Body Material | Stainless steel |
| Machine Size | 34*27*23cm/13.38*10.26*9.05inch |
| Model | Waffle Maker |
| Donut Diameter | 7.5cm/2.95inch |
| Donut Thickness | 1.5cm/0.59inch |
| Weight | 7.5kg |
| Shape | Flower |
| Components Included | waffle maker |
| Capacity | 5 slice |
| Power Source | Electric |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
Check the listing for details. Nonstick Electric 5pcs Mini Doughnut Baker Donut Maker Machine 110V Kitchen Tool. Color: Silver, Condition: New. Listed at 126.78 USD. Commercial Waffle Donut Maker Waffle Donut maker machine commercial, designed for baking delicious donuts. Made of high-quality stainless steel, durable and easy cleaning. The cast aluminum mold with Teflon coating makes cooking easy and fast. Precise time and temperature control. Freely add honey, creams, chocolate, ketchup, candies to add flavor! Feature: 【HIGH QUALITY】- Mini donut maker machine, assembled with food-grade stainless steel outer casing, and cast aluminum heating plates. Anti-rust, anti-corrosion, and easy cleaning. 【PARALLEL HEATING】- Double-sided heating pans to form up delicious donuts (5 donuts per time). This doughnut machine adopts non-stick Teflon coating, which allows for fast cooking and easy cleaning. 【SIMPLE USER INTERFACE】- The donut maker machine commercial h.