| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Capacity | 30 lb |
| Features | Dishwasher Safe, Non-Stick |
| Item Height | 2.7 in |
| Item Length | 17.2 in |
| Item Weight | 2.1-11 lbs |
| Item Width | 12.7 in |
| Material | Steel |
| Set Includes | Roasting Tray |
| Type | Roasting Tray |
Check the listing for details. Nonstick Jumbo Roaster 3 Pack Durable Roasting Pan Easy Cleanup Kitchen Bakeware. Condition: New. Listed at 38.05 USD. Family gatherings and big occasions call for roasted turkeys and glazed hams, let Jumbo Roaster stand up to the task. Made of durable steel, this roasting pan can hold up to a 28 lb turkey or a 30 lb ham.