| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Beige |
| Components Included | Adapter Hose, Cup, Handle, Heating Plates, Instruction Booklet, Recipe Book, Recipes, Rolling Cone, Shaker, Stacking Base |
| Features | 360° Swivel Base, Anti Slip, Auto Shut-off, Browning Control Dial, Drip Tray, Heat-resistant Handle, Indicator Light, Locking Lid, Non-Stick, Receipes |
| Item Depth | 4.5 in |
| Item Diameter | 6 in |
| Item Height | 4.5 in |
| Item Weight | 3.6 lbs |
| Item Width | 7.75 in |
| Material | ABS Plastic |
| Number of Compartments | 1 |
| Number of Items | 1 |
| Number of Settings/Programs | 1 |
| Power | 100 W |
| Power Source | Battery Operated |
| Shape | Circle |
| Type | Brownie Maker |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 12 V |
Check the listing for details. Nonstick Mini Donut Maker Machine Healthy At-Home Doughnuts Baking Easy Clean US. Color: Beige, Condition: New. Listed at 38.06 USD. Create fresh and warm delicious donuts in the comfort of your kitchen with this Mini Donut Maker by. The quality nonstick surface makes it easy to pop out up to 7 mini donuts in a snap, making this doughnut maker great for a party, as a unique gift, or for a fun activity to do with kids.