| Brand | NOOLA |
|---|---|
| Item Depth | 1.57 in |
| Item Width | 11.81 in |
| Personalized | No |
| Features | Adjustable Size |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Dividers | 3 |
| Pocket Type | Secondary Mesh Pockets, Dedicated Phone/Glass Pocket |
| Color | Black |
| Number of Pockets | 3 |
| Item Height | 18.11 in |
| Department | Unisex Adults |
| Insect Repellent Treated | No |
| Care Instructions | Clean with Warm Water |
| Item Length | 11.81 in |
| Capacity | 3L |
| Unit Type | Unit |
| Size | One Size |
| Event | Hiking, cycling, running, and outdoor adventures |
| Type | Hydration Backpack |
| Accents | US Flag Patch |
| Sport/Activity | Hiking |
| Closure | Zip |
| Handle/Strap Material | Nylon |
| Material | Synthetic |
Check the listing for details. NOOLA Tactical Hydration Backpack with 3L TPU Water Bladder. Color: Black, Condition: New with tags. Listed at 38.99 USD. Perfect for hiking, cycling, running, and outdoor adventures. Key Features.