| UPC | 0011172014702 |
|---|---|
| Shape | Round |
| Item Diameter | 13 in |
| Type of Oven | Pizza |
| Color | Multicolor |
| MPN | 01470 |
| Material | Ceramic |
| Item Length | 13 in |
| Brand | Nordic Ware |
| Type | Pizza Tray |
| Item Height | 2 in |
| Model | 01470 |
| Features | Dishwasher Safe |
| Item Width | 13 in |
| Item Weight | 4.48 lbs |
Check the listing for details. Nordic Ware 13 Inch Pizza Stone Set. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 22.00 USD. Pizza night at home? Look no further! The three-piece Nordic Ware Pizza Stone Set provides all the items you need for family pizza night other than the pizza! The attractive ceramic plate keeps your pie warm, the steel rack helps keep the heat directly off the table, and the set comes complete with a wood-handled pizza cutter. The only decision you'll need to make is whether you'll cut triangles or squares.