| Brand | Nordic Ware |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Care Instructions | Hand Wash Only |
| Color | Off White |
| Item Height | 17" |
| Set Includes | Storage Bag |
| Material | 100% Cotton |
| Item Width | 14" |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 2.2 oz |
Check the listing for details. Nordic Ware Bundt Storage Bag. Color: Off White, Condition: New other (see details), Made in India. Listed at 4.99 USD. The Nordic Ware Bundt Storage Bag is a rectangular storage bag made of 100% cotton in an off-white color. Hand wash only to maintain its appearance and longevity.