| Number of Items in Set | Two-Piece |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Color | Copper |
| Type of Oven | Electric |
| UPC | 00011172417336 |
| Material | Copper |
| Set Includes | Turkey Roaster With Rack |
| MPN | 41733 |
| Item Length | 18 in |
| Item Depth | 18 in |
| Brand | Nordic Ware |
| Type | Turkey Roaster With Rack |
| Manufacturer Warranty | 10 Year Limited Manufacturer Warranty |
| Item Height | 3.75 in |
| Features | Hand wash only |
| Surface Coating | Non-Stick |
| Item Width | 13 in |
| Item Weight | 6.6 lbs |
Check the listing for details. Nordic Ware Extra Large Copper Turkey Roaster With Rack. Color: Copper, Condition: New. Listed at 50.00 USD. Oops! Gift not needed here...have fun and enjoy this really nice Nordic Ware quality