| Number of Holes | 12 |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Color | Gray |
| Material | Aluminum |
| Set Includes | Cake Pan |
| Item Length | 13 in |
| Franchise | One Piece |
| Brand | Nordic Ware |
| Type | Cake Pan |
| Care Instructions | Hand Wash Only |
| Capacity | 3 cups |
| Item Height | 2 in |
| Theme | Food |
| Item Width | 9 |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | Less than 2 lbs |
Check the listing for details. Nordic Ware Filled Cupcake Pan (3 Cups). Color: Gray, Condition: Used, Made in United States. Listed at 7.99 USD. The Nordic Ware Filled Cupcake Pan is a rectangular cake pan made of aluminum, featuring 12 holes for baking cupcakes. Made in the United States, this cake pan is perfect for any baker looking to create delicious cupcakes with ease.