| Brand | Nordic Ware |
|---|---|
| Type | Loaf Pan |
| Shape | Rectangle |
| Color | Gray |
| Type of Oven | Electric, Gas |
| Material | Aluminum |
| Set Includes | 1 pan with 8 decorative mini loaves |
| Item Length | 13 in handle to handle |
| Surface Coating | Non-Stick |
| Item Width | 9 1/2 in |
| Item Weight | over 2 lb |
Check the listing for details. Nordic Ware Holiday Mini Loaf Pan 6 Cup Capacity Christmas Cake Pan. Color: Gray, Condition: Used. Listed at 29.99 USD.