| Shape | Rectangle |
|---|---|
| Color | Gold |
| Material | Aluminum |
| Set Includes | Loaf Pan |
| Item Length | 11 in |
| Item Depth | 3 in |
| Brand | Nordic Ware |
| Type | Loaf Pan |
| Care Instructions | Hand Wash Only |
| Model | Honeycomb Loaf |
| Unit Quantity | 1 |
| Surface Coating | Non-Stick |
| Item Width | 6 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Nordic Ware Honeycomb Loaf Irreg (6 Cups). Color: Gold, Condition: Used, Made in United States. Listed at 15.00 USD. The Nordic Ware Honeycomb Loaf Pan is a stylish and functional addition to any kitchen. The unique honeycomb design adds a touch of elegance, while the golden color gives it a luxurious look.