| Pan Shape | Novelty |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Included | No Additional Items Included |
| Pan Type | Novelty |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Product Width (in) | 7.9 in |
| Item Length | Less Than 10 in |
| Brand | Nordic Ware |
| Package Type | Individual |
| Type | Omelet Maker |
| Making Method | Microwave |
| Item Height | 4 in |
| Features | No Additional Features,Nonstick |
| Unit Quantity | 1 |
| Width (in) x Length (in) | 7.9in x 2 in |
| Cleaning Instructions | Top rack dishwasher safe |
| UPC | 705353468643 |
Check the listing for details. Nordic Ware Microwave Omelet Pan Microwavable Omelet Maker. Color: White, Condition: Used. Listed at 6.91 USD.