| Antique | No |
|---|---|
| Number of Holes | 6 |
| Shape | Rectangle |
| Color | Gray |
| Material | Aluminum |
| Set Includes | Cake Pan |
| Item Length | 13.5 in |
| Item Depth | 2 in |
| Franchise | One Piece |
| Vintage | No |
| Brand | Nordic Ware |
| Type | Bundt Cake Mold |
| Care Instructions | Hand Wash Only |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Capacity | 6 C. |
| Item Height | 2 in |
| Model | Nordic Ware Mini Bundtlettes |
| Features | Non-Stick |
| Time Period Manufactured | 2010-2019 |
| Unit Quantity | 1 |
| Surface Coating | Non-Stick |
| Item Width | 9 in |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 2 lb 9.6 oz |
Check the listing for details. Nordic Ware Mini Bundtlettes (6 Cups). Color: Gray, Condition: Used, Made in United States. Listed at 12.99 USD. The Nordic Ware Mini Bundtlettes cake pan is a rectangular shape with 6 holes, made of aluminum with a non-stick surface coating. It is a unique and original bundle cake mold ideal for baking Bundt cakes.