| Shape | Rectangle |
|---|---|
| Color | Silver |
| MPN | 43105AMZ |
| Material | Aluminum |
| Item Length | 18 in |
| Item Depth | 1 in |
| Brand | Nordic Ware |
| Type | Baking Tray |
| Item Height | 1 in |
| Model | 43105AMZ |
| Features | Anti-Warping, Easy To Clean, Reinforced Edges |
| Surface Coating | Stainless Steel |
| Item Weight | 1.65 lb |
| Item Width | 13 in |
| UPC | 0011172431059 |
Check the listing for details. Nordic Ware Naturals Baker's Half Sheet 2 Pack. Color: Silver, Condition: New. Listed at 37.03 USD. Hand wash with warm, soapy water. Max temperature: 500°F. Material: Aluminum. Weight: 3.2 lbs. Product Details.