| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Antique | No |
| Number of Holes | 6 |
| Shape | Skull |
| Item Length | 13.5 in |
| Vintage | No |
| Care Instructions | Hand Wash Only |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Capacity | 3 Cups |
| Item Height | 1 in |
| Features | Easy to Clean, Non-Stick |
| Item Width | 10.5 in |
| Skull Cakelet Size | 4.5" x 1" |
| Character | Skull |
| Color | Black |
| Item Diameter | 10 in |
| Set Includes | Baking Mold, Cake Pan |
| Material | Aluminum |
| Item Depth | 1 in |
| Brand | Nordic Ware |
| Type | Cake Pan |
| EAN | 0696542542896 |
| Model | Haunted Skull Cakelet |
| Theme | Skull |
| Surface Coating | Non-Stick |
| UPC | 696542542896 |
Check the listing for details. Nordic Ware Skull Cakelet Halloween Bakeware Cake Pan Cookie Non-Stick Baking. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 34.99 USD. Nordic Ware - Haunted Skull Cakelet Cake Pan Nonstick Bakeware - New - Halloween. W x 4.75in.L.