| Antique | No |
|---|---|
| Number of Holes | 9 |
| Shape | Train |
| Type of Oven | Convection, Electric, Gas |
| Color | Gold, Silver |
| Material | Aluminum |
| Set Includes | Baking Mold, Cake Pan |
| Item Length | 15 in |
| Vintage | No |
| Brand | Nordic Ware |
| Type | Cake Pan |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Hand Wash Only |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 9 in |
| Theme | Seasonal |
| Features | Non-Stick |
| Time Period Manufactured | 2010-2019 |
| Unit Quantity | 1 |
| Surface Coating | Non-Stick |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 2.6 lb |
Check the listing for details. Nordic Ware Train Cake Pan 5-Cup Set 3D Train Model Cake Molds. Color: Gold, Silver, Condition: Used, Made in United States. Listed at 16.06 USD. Nordic Ware Train Cake Pan 5-Cup Set 3D Train Model Cake Molds. Very good like new condition. Box#908990