| Brand | NordicWare |
|---|---|
| Type | Loaf Pan |
| Shape | Rectangle |
| Color | Gray |
| Model | NordicWare 4 |
| Item Length | 13 in |
| Item Depth | 3 in |
| Surface Coating | Non-Stick |
| Item Width | 9 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. NordicWare 4 Mini Bunt Loaf Pan Heavy Duty 14x9" Bakeware. Color: Gray, Condition: Used, Made in United States. Listed at 24.95 USD. Nordic Ware mini loaf pan makes four loaves. Good use condition. 13x9x3. Please see photos. Some minor scrapes to the top edge. Please inspect all photos carefully before making your purchase. The photos are part of the item condition description. I do not offer partial refunds for shipping damage or for items received INAD. All items must be returned for a full refund. I have a no hassle refund policy with free return shipping.