| Soleplate Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Protection Plan | No Coverage |
| Color | White |
| Suitable For | Garment |
| Brand | Nori |
| Type | Steam Iron |
| Voltage | 120 V |
| Model | Nori Press |
| Features | Travel Ready |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Cord Type | Corded |
| Item Weight | Less Than 10 lb |
| Power | 750W |
Check the listing for details. NORI White Handheld Steam Iron Open Box But New. Color: White, Condition: Open box. Listed at 75.00 USD. This is a NORI handheld steam iron that comes in an open box but is new. It is model N2-1WH, white in color, and comes in great working condition.