| Brand | Noritake |
|---|---|
| Pattern | Colburn |
| Type | Oval Vegetable Bowl |
| Shape | Oval |
| Size | Length: 10 1/2 in |
| Piece | Oval Vegetable Bowl |
| Color | Blue |
| Item Height | 10 1/2 in |
| Material | Porcelain |
| Set Includes | Oval Vegetable Bowl |
| Features | Oval Vegetable Bowl |
| Item Length | 10 1/2 in |
| Country of Origin | Japan |
Check the listing for details. Noritake Colburn 6107 10” Oval Vegetable Bowl. Color: Blue, Condition: Used, Made in Japan. Listed at 39.99 USD. Noritake Colburn 6107 10” Oval Vegetable Bowl.