| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Type | Workbook |
| Edition | 5 |
| Book Title | North American Cambridge Latin Course Unit 2 Student's Book |
| Number of Pages | 206 Pages |
| Language | English |
| Publisher | Cambridge University Press |
| Publication Year | 2015 |
| Item Height | 0.4 in |
| Topic | Ancient / Rome |
| Features | Revised |
| Illustrator | Yes |
| Genre | Foreign Language Study |
| Item Weight | 16.2 Oz |
| Item Length | 10 in |
| Author | Cambridge School Classics Project |
| Book Series | North American Cambridge Latin Course Ser. |
| Item Width | 8 in |
| Format | Trade Paperback |
Check the listing for details. North American - Paperback, by Cambridge School Classics - Acceptable w. Condition: Acceptable. Listed at 28.31 USD. North American Cambridge Latin Course Unit 2 Student's Bookby Cambridge School Classics Project Description: The item might be beaten up but readable. May contain markings or highlighting, as well as stains, bent corners, or any other major defect, but the text is not obscured in any way. Workbook.Product ID: 1107699002-7-1-42