| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| No-load Speed | 16000rpm |
| Brand | Unbranded |
| Inlet Port | 1/4bsp |
| Disc Size | 2/3in |
| Wheel Diameter | 2 in |
| Type | Air Angle Sander |
| Chuck Size | 6mm |
| Max. Working Pressure | 90psi/6.2Bar |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Air Consumption | 4cfm |
| MPN | Does Not Apply |
Check the listing for details. Northern industrial 2" angle sander. Condition: Open box. Listed at 48.75 USD. In box,untested, sold as is .