| Bath Product Type | Bath Towel Set |
|---|---|
| Color/Finish | Navy Blue |
| Features | No Additional Features |
| Grams Per Square Meter | 500 |
| Number of Pieces | 2 |
| Pattern Type | Solid |
| Returnable | 90-Day |
| Product Length (in) | 64 in |
| Product Width (in) | 34 in |
| Width (in) x Length (in) | 34in x 64 in |
| UPC | 313023768742 |
Check the listing for details. Northern Pacific 2-Piece Navy Blue Cotton Bath Towel Set. Condition: New with tags. Listed at 41.38 USD. Wrap yourself in tropical comfort with the Tommy Bahama 2-piece bath sheet towel set. Available in a vibrant color palette, this towel set will coordinate with any bathroom decor. These towels have a substantial 500 gsm, durable and quick drying zero twist construction.