| Brand | Oster |
|---|---|
| Tool Type | Die |
| Thread Size(s) | 1-1/2"-2" |
| Thread Standard | NPT |
| Model | 1-1/2"-2" |
| Pipe Outer Diameter(s) | 1-1/2"-2" |
| MPN | 300 |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. NOS Oster 1-1/2" to 2" Series 300 Pipe Threading Die Set, *Missing #2*. Condition: New, Made in United States. Listed at 69.99 USD. Made in the United States by Oster, this die set includes 11 C O on dies and is specifically designed for NPT thread standard.