| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Shape | Round |
| Power Source | Electric |
| Color | Green |
| Custom Bundle | No |
| MPN | C2107 |
| Material | ABS Plastic |
| California Prop 65 Warning | P65 Warning |
| Brand | Nostalgia |
| Type | Standard Waffle Maker |
| Voltage | 120 V |
| Model | MWFRNDRWM5GRN |
| Features | Easy Clean |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Power | 550 W |
| Item Width | 6 in |
Check the listing for details. Nostalgia My Mini Reindeer Waffle Maker Compact Size 5" Non-stick Surface New!. Color: Green, Condition: New. Listed at 6.49 USD. Introducing the Nostalgia My Mini Reindeer Waffle Maker, a compact and efficient waffle maker perfect for any kitchen. This electric waffle maker is made with ABS plastic and features a non-stick interior and heat-resistant handle for easy cleaning and safe use. With a round shape and green color, this standard waffle maker is perfect for making mini waffles, measuring 6 inches in width. It has an indicator light for easy monitoring and a power of 550 W, with a voltage of 120 V. This waffle maker also comes with a California Prop 65 Warning for your safety. Get perfect and delicious waffles with the Nostalgia My Mini Reindeer Waffle Maker. Smoke free home!