| Color/Finish Family | Red/Orange |
|---|---|
| Small Appliances Color Family | Red |
| Novelty Machine Type | Countertop |
| Product Width (in.) | 7.25 in |
| Small Electric Product Type | Dessert Specialty Appliance |
| Product Depth (in.) | 10 in |
| Commercial Use | Residential |
| Color/Finish | Red |
| Style | Classic,Farmhouse |
| Product Height (in.) | 12 in |
| Wattage (W) | 600 W |
| Appliance Type | Combination Appliances |
| UPC | 0082677207609 |
| Brand | Nostalgia |
| Type | Hot Chocolate Maker |
| Item Height | 12 in |
| Color | Red |
| Model | Nostalgia HCM700RETRORED |
| MPN | HCM700RETRORED |
| Material | ABS Plastic |
| Item Depth | 10 in |
| Item Weight | 2.75 pounds |
Check the listing for details. Nostalgia Retro Series Red Hot Chocolate Maker. Color: Red, Condition: Used. Listed at 49.99 USD. The varieties of hot drinks you can create are virtually endless. Use your imagination and have fun! 2-WAY DRIPLESS FAUCET - Non-drip faucet releases a hot, rich blended beverage while keeping surfaces clean - Lightly push down the serving handle to fill a single cup or lift the handle to easily fill larger mugs.