| Country of Origin | China |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Round |
| Power Source | Electric |
| Color | Brown |
| MPN | SMM200 |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Nostalgia |
| Type | Smores Maker |
| Item Height | 4.7 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | SMM200 |
| Number of Items | 1 |
| Item Width | 12 in |
| Item Weight | 2 lbs |
| Power | 270 W |
Check the listing for details. Nostalgia SMM200 Electric Smores Maker Includes 2 Roasting Forks. Color: Brown, Condition: Open box, Made in China. Listed at 12.99 USD. Includes 2 Stainless Steel roasting forks.