| Country of Origin | Germany |
|---|---|
| Age | 20s - 30s |
| Brand | Unbranded |
| Color | Green Black |
| Features | sprung, Sun Protection, swivel top |
| Gender | Unisex |
| Height | 116cm |
| Length | 118cm |
| Modified Item | No |
| Number of Seats | Single Seater |
| Recommended age | Infant, Toddler |
| Style | Art Deco |
| Sub - Type | Pram Dolls Pram |
| Type | Pushchair |
| Width | 41cm |
| Ø Large Wheels | 52cm |
| Ø Small Wheels | 43cm |
| Colour | Green Black |
Check the listing for details. nostalgic pram dolls pram with secret compartment + spoked wheels 1930s. Color: Green Black, Width: 41cm, Condition: Used, Made in Germany. Listed at 523.31 USD. Nostalgic XXL pram/dolls pram. also does well, e.g. as a bassinet. exact age unknown, probably Art Deco / 1920s 1930s. Ø Small Wheels: 43cm / Ø Large Wheels: 52cm. depending on your screen settings, it may be easy to.