| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | LED Display Controller |
| Power consumption | 12W |
| Operating humidity | 20%RH~90%RH, non-condensing |
| Noise level (typical, 25°C/77°F) | 38dB (A) |
| Storage humidity | 10%RH~95%RH, non-condensing |
| Dimensions | 482.6 x 250 x 50mm/19 x 9.8 x 2" |
| Power supply interface | 100-240V AC, 50/60Hz |
| Operating temperature | -20°C to 60°C |
Check the listing for details. NOVASTAR V960 2.6MP LED Display Controller LED Video Processor for Exhibitions. Condition: New, Made in China. Listed at 335.20 USD. It is easy to use. It supports multi-type interface HD input. - Supports external independent audio. - Window position, resizing, and window capture are supported. - Full-screen zoom, point-to-point display and custom zoom modes are supported.