| UPC | 0733739074850 |
|---|---|
| Timer Control | 6 hrs |
| Power Source | Electrical, Battery |
| Color | Gray |
| Year Manufactured | 2016 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 25 cm |
| Number of Speeds | 1 |
| Humidification Method | Ultrasonic |
| Item Height | 10 in |
| Voltage | 5 V |
| Model | NOW 7485 |
| Features | Portable |
| Room | Any Room |
| Power | 30 W |
| Item Weight | 0.5 kg |
| Recommended Room Size | Small, Large |
Check the listing for details. NOW Portable USB Ultrasonic Essential Oil Diffuser - NEW. Color: Gray, Condition: New. Listed at 24.99 USD.