| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Book Title | Now What? Confronting and Resolving Ethical Questions: A Handbook |
| Number of Pages | 176 Pages |
| Publication Name | Now What? Confronting and Resolving Ethical Questions : a Handbook for Teachers |
| Language | English |
| Publisher | Corwin Press |
| Subject | Decision-Making & Problem Solving |
| Item Height | 0.5 in |
| Publication Year | 2010 |
| Item Weight | 13.1 Oz |
| Type | Textbook |
| Author | G. Calvin Mackenzie |
| Item Length | 10 in |
| Subject Area | Education |
| Item Width | 7 in |
| Format | Trade Paperback |
Check the listing for details. Now What? Confronting and Resolving Ethical Questions: A Handbook for Teachers. Condition: Brand New. Listed at 24.21 USD. Now What? Confronting and Resolving Ethical Questions: A Handbook for Teachers ISBN : 9781412970846 Title : Now What? Confronting and Resolving Ethical Questions: A Handbook for Teachers Authors : Mackenzie, Sarah V., Mackenzie, G. Calvin Binding : Paperback Publisher : Corwin Publication Date : Jan 13 2010 Condition : New Ships in a BOX from Central Missouri! UPS shipping for most packages, (Priority Mail for AK/HI/APO/PO Boxes). Payment We accept PayPal for all eBay orders. Please see payment details below. We will only ship to the address that is entered into PayPal when payment is made! Shipping Multiple shipping options are available for this item. For more detail, please see below, and select the shipping option that is most convenient for you. Returns We have a 30 day return policy. The return must be postmarked within 30 days of the delivery date. Once the item has been returned, we will initiate an item-only refund (shipping costs are non-refundable). We do not provide return labels for general returns.