| Brand | Unbranded/Generic |
|---|---|
| ASIN | B0DHR796TZ |
| Model | NF-916 |
| Material | ABS |
| Display | Color |
| Power Meter | 850/980/1310/1490/1550/1625nm (Wavelength) ... |
| Continuity Test | Fast / Slow mode (0.5/1 second) |
| VFL | Steady on/slow flashing/fast flashing |
| QC | √ |
| AUTO Off | On / Off |
| Lamp | √ |
| Low Battery Warning | √ |
| Power Supply | 3.7V lithium battery |
| Item Size | 128 * 61 * 32mm / 5.04 * 2.40 * 1.26in |
| Package Weight | 250g / 8.81oz |
| Package Size | 17 * 12.5 * 5cm / 6.69 * 4.92 * 1.97in |
Check the listing for details. NOYAFA NF-916 Optical Meter VFL REF SC Visual Fault M7Z4. Condition: New. Listed at 38.62 USD. VFL: on/slow flashing/ flashing. 2.5mm Common Interface for Various Joints: Be compatible with, SC and interface and suitable for various joints. Item Size: 128 61 32mm / 5.04 2.40 1.26in. Low Warning: √.