| Country of Manufacture | United States |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | National Public Seating |
| Model | CT13636XBPBTMMY |
| MPN | CT13636XBPBTMMY |
| Color | Mahogany |
| Type | Pub Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 42" |
| Item Width | 36" |
| Item Length | 36" |
| Category | Pub Tables |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | NPS Cafe Table 36" Round X Base 42"H Particleboard Black Frame Ma |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | National Public Seating |
| Product | NPS Cafe Table 36" Round X Base 42"H Particleboard Black Frame Ma |
| Installation | Yes |
| UPC | 604747883706 |
Check the listing for details. NPS Cafe Table 36" Round X Base 42"H Particleboard Black Frame Mahogany Top. Color: Mahogany, Condition: New. Listed at 464.70 USD. Need a cozy space to take a break or socialize?. Experience the new Café Tables from National Public Seating. Pole connects to base with 1 heavy-duty bolt with thread locker. 8 gauge steel base. Assembly Required : Yes.