| Country of Origin | China |
|---|---|
| Size | Compact |
| Linear Field of View | 75mm at 1000mm |
| Color | Black |
| Objective Lens Diameter | 30 mm |
| Maximum Magnification | 4x |
| MPN | NA |
| Item Depth | 1.75 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Binoculars |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 5 in |
| Model | NA |
| Features | Lightweight |
| Unit Quantity | 1 |
| Application | Hunting |
| Item Width | 4.25 Inches |
| Item Weight | 7 oz. |
Check the listing for details. NRA-ILA 4x30 BINOCULARS With CASE Small - Lightweight. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 5.00 USD. NRA-ILA 4x30 BINOCULARS With CASE Small - Lightweight