| Brand | NSK |
|---|---|
| Minimum Measurement | 0 in |
| Maximum Measurement | 1 in |
| Reading | Mechanical |
| Micrometer Type | Outside Micrometer |
| MPN | 0-1" |
| Country of Origin | United States |
| Resolution | 0.00010 in |
Check the listing for details. NSK 0-1" Micrometer 0.0001" - W10293 Precision Tool. Condition: Used, Made in United States. Listed at 24.99 USD. see pics