| Brand | NSK |
|---|---|
| Minimum Measurement | 6 in |
| Maximum Measurement | 7 in |
| Reading | Mechanical |
| Micrometer Type | Outside Micrometer |
| MPN | YUAB08 |
| Country of Origin | Japan |
| Resolution | 0.00010 in |
Check the listing for details. NSK Outside Micrometer 6-7 Inch Japan. Condition: Used, Made in Japan. Listed at 53.95 USD.