| models | Contra angle & air motor |
|---|---|
| FDA 510(k)number | K181691 |
| Expiration Date | Brand New |
| Power Source | Pneumatic/Air |
| Custom Bundle | No |
| Water Pressure | 200Kpa (2kg) |
| Air Pressure | 245-392Kpa (2.5-4.0 kgf/cm²) |
| Bur Applicable | Φ2.334-2.355mm |
| Modified Item | No |
| Rotation Speed | 14,000-20,000 rpm |
| Type | Low Speed Handpiece |
| Handpiece Type | Low Speed |
| Model | WY4 |
| Ratio | 1:1 |
| Chuck Type | Autochuck |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Brand | Unbranded |
Check the listing for details. NSK Style Dental Slow Speed Handpiece E-Type Inner Water Spray 4-Hole For KaV. Condition: New. Listed at 52.89 USD. Low speed Internal Water Spray Low Speed Handpiece. Straight handpiece Model: (internal spray nozzle, be applicable to E-TYPE motor). Ratio: E-type Low Speed Handpiece 1:1 Ratio, with Internal water Cooling System.