| License Category | Standard |
|---|---|
| Minimum RAM | 2 GB |
| MPN | K409A-G00-12.0 |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 7, Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows XP, Windows |
| Brand | Nuance |
| Type | Office & Business Software App |
| Format | DVD |
| Unit Type | Unit |
| Minimum Hard Drive Space | 3.2 GB |
| Language | English |
| Model | Dragon Naturally Speaking 12 Home Edition |
| Minimum Processor Speed | 2.2 GHz |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | 1 |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Nuance Dragon Naturally Speaking 12 Home Edition Speech Recognition Software. Condition: Good, Made in United States. Listed at 19.50 USD.