| License Category | Standard |
|---|---|
| Minimum RAM | 4 GB |
| MPN | K409AG00130 |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 10, Microsoft Windows 8.1, Microsoft Windows 7, Microsoft Windows Server 2008, Microsoft Windows Server 2008 R2, Windows |
| Brand | Nuance |
| Type | Nuance Dragon Naturally Speaking Home Speech Recognition Software |
| Unit Type | Unit |
| Format | DVD |
| Minimum Hard Drive Space | 4 GB |
| Language | English |
| Model | K409A-G00- 13.0 |
| Minimum Processor Speed | 2.2GHz |
| Unit Quantity | one |
| Number of Devices | 1 |
Check the listing for details. Nuance Dragon Naturally Speaking Home 13 Speech Recognition Software *New*. Condition: Brand New. Listed at 87.95 USD. Nuance Dragon Naturally Speaking Home 13 Speech Recognition Software *New*. Condition is Brand New. Shipped with USPS Ground Advantage.