| Minimum RAM | 2 GB |
|---|---|
| MPN | K309A-G00-12.0 |
| Item Length | 5 in |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 7, Microsoft Windows Server 2008 R2, Windows |
| Brand | Nuance |
| Type | Office Software Suites |
| Unit Type | Unit |
| Format | DVD |
| Minimum Hard Drive Space | 3 GB |
| Language | English |
| Item Height | 7.75 in |
| Model | NaturallySpeaking 12 Basics |
| Minimum Processor Speed | 1 GHz |
| Unit Quantity | One |
| Number of Devices | 1 |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 2.75 in |
Check the listing for details. Nuance Dragon NaturallySpeaking 12 Basic Speech Recognition Software - NEW OPEN. Condition: Brand New, Made in United States. Listed at 59.99 USD. The DVD format makes installation easy, and the English language support ensures seamless use.