| Brand | Nuance |
|---|---|
| Type | Software Training/IT Tutorials |
| Format | DVD |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 4 GB |
| License Category | Standard |
| Minimum RAM | 4 GB |
| Model | Dragon NaturallySpeaking |
| Minimum Processor Speed | 2.2 GHz |
| MPN | K309AG00130 |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 8, Microsoft Windows 8.1, Microsoft Windows 7, Microsoft Windows Server 2008 R2, Microsoft Windows Server 2012, Microsoft Windows 8.1 64-bit |
| UPC | 780420129108 |
Check the listing for details. Nuance Dragon NaturallySpeaking 13 Speech Recognition Software Bluetooth Headset. Condition: Like New. Listed at 150.00 USD. The Nuance Dragon NaturallySpeaking 13 Speech Recognition Software Bluetooth Headset is a powerful tool for those looking to improve their productivity and efficiency through speech-to-text technology.