| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Model | 24" Replacement Sleeve "High Kit" |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Mop Material | Microfiber Chenille |
| Mop Type | Hand Duster 24" |
| MPN | NFDUSTSLVBCH |
| Mop Shape | 24" Long x 4" Wide |
| Handle Material | N/A - Refill Only |
| Brand | Nufiber Cleaning Systems |
Check the listing for details. Nufiber 24" Chenille Microfiber Replacement Duster Sleeve Catalog # NFDUSTSLVBCH. Condition: New – Open box. Listed at 13.99 USD. 24" Microfiber / Chenille Replacement Duster SleeveCatalog # NFDUSTSLVBCH Items from bulk case lot, no individual retail sale package included. Closed outer end and elastic retainer handle open end. Pictures are from actual case lot that will ship.Individually wrapped as seen in Picture #2. (Note: Last item to ship (Pictured) will not have factory plastic wrap included.) Buy 2 or more and receive a 10% Discount on total order! Shipping is FREE by USPS First Class Mail. (3 or more ship by Priority Mail !) * Blue microfiber sleeve for duster arm. * Chenille fingers extend into cracks, crevices and grates to dust difficult to reach areas* 24 inch length for versatile dusting off large areas.* Durable construction holds it shape after repeated laundering* Can be dry groomed or laundered