| Type | Cushion Pad |
|---|---|
| Item Length | 15" |
| Item Width | 17" |
| Item Height | 1" |
| Model | None |
| Color | White |
| Material | polyester |
| Item Weight | 0.31 lb |
| Special Feature | Hypoallergenic |
| Country of Origin | USA |
| Product | Cushion Pad |
Check the listing for details. NuFoam Pad 15x17x1 Inch Thick. Color: White, Condition: New, Made in USA. Listed at 13.42 USD. 15" x 17" x 1" 100% polyester indoor / outdoor cushion Safe alternative to conventional foam Made from densified polyester batting Great for outdoors Water drains right through