| Power Source | Electric |
|---|---|
| Refrigerant | R600a |
| Wattage | 110 Watts |
| Material Type | Stainless Steel |
| Product Dimensions | 12.99"d X 7.29"w X 12.79"h |
| Completion Time | 5 min |
| Unit Type | lb |
| Capacity | 40 lbs |
| Item Height | 12.79 in |
| Voltage | 110 V |
| Features | Auto Self-Cleaning, Fast Ice Making, 1 L Water Tank, Powerful Compressor, Chewable Nugget Ice, One-Click Operation, Automatic Self-Cleaning, Compact Design, Easy Operation, Drip Tray, Ice Basket, Ice Scoop, Special Drainage Hose |
| Unit Quantity | 40 |
| Number of Items | 4 |
| Finish | Stainless Steel |
| Item Width | 7.29 in |
| Item Dimensions D X W X H | 12.99"d X 7.29"w X 12.79"h |
| Color | Grey |
| Material | Stainless Steel |
| Item Depth | 12.99 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Countertop Ice Maker |
| Model | Nugget Ice Maker |
| Power | 110 W |
| Item Weight | 19.8 lbs |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Nugget Ice Maker 40Lbs/24H Countertop Chewable Ice Machine Self-Cleaning Grey. Color: Grey, Condition: New. Listed at 675.49 USD.