| Pattern | Polka Dot & Plaid |
|---|---|
| Shape | Bunny |
| Character | Easter Bunner Girl Nutcracker |
| Occasion | Easter |
| Size | Medium |
| Color | Pink, Green, Blue Pastels |
| Material | Wood |
| Item Length | 4" |
| Brand | Cottontail Lane |
| Personalize | No |
| Department | Girls |
| Type | Nutcracker |
| Item Height | 8 1/4" |
| Theme | Easter Season |
| Features | Straw Hat, Easter Basket |
| Character Family | Easter Bunny |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 7 oz |
| Item Width | 4" |
Check the listing for details. Nutcracker Bunny Rabbit Easter Wooden Girl Basket Straw Hat 🐰. Color: Pink, Green, Blue Pastels, Condition: Used, Made in China. Listed at 16.95 USD. Wooden Nutcracker Girl with Basket of Easter Eggs and wearing a Straw Hat. Easter Bunny Rabbit Nutcracker. This adorable nutcracker is in very good pre owned condition. One little paint flake on one arm, as seen in one of the photos.