| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 14 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Antique | No |
| Shape | Unicorn |
| Occasion | Holiday |
| Size | 5x3x14inches |
| Product | 16" Nutcracker |
| MPN | Does Not apply |
| Item Length | 14 in |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Adult |
| Unit Type | Unit |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 14 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Items | 1 |
| Item Width | 4 in |
| Handmade | No |
| Character | Unicorm |
| Color | Multicolor |
| Material | Pinewood, MDF and polyester |
| Set Includes | Decorations |
| Recipient | Family |
| Age Level | Over 18 Years |
| Subject | Unicorn |
| California Prop 65 Warning | Complies to California ATCM 93120 |
| Brand | Unbranded |
| Type | Nutcracker |
| Theme | Holiday |
| Collection | North Pole |
| Country/Region of Manufacture | China |
Check the listing for details. Nutcracker Holiday 16" Pastel Unicorn. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 39.99 USD. Add a touch of magic to your holiday decorations with this 14" Nutcracker featuring a beautiful pastel unicorn design. Crafted from high-quality pinewood, MDF, and polyester materials, this collectible item will surely be a delightful addition to your home. Measuring 5x3x14 inches, it is the perfect size to display on your mantle or as part of your holiday centerpiece. This Nutcracker is a unique piece that will surely impress your guests. The colorful design and unicorn theme make it a great gift for any unicorn lover. Compliant to California ATCM 93120, this original item is not only beautiful but also safe to use. Bring the magic of the holidays to your home with this exquisite Nutcracker.